NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Musisz się ubezpieczyć!

Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Musisz się ubezpieczyć!

Praca sezonowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracowników. Trzeba jednak pamiętać, że takie pracy nie można utożsamiać wyłącznie z pracą w okresie letnim, czyli wakacyjnym. Wielu pracodawców poszukuje pracowników również na sezon zimowy.

Przed świętami Bożego Narodzenia praca czeka m.in. na pakowaczy czy orderpickerów (osoby kompletujące zamówienia). Chcesz skorzystać z takiej oferty i wspomóc domowy budżet, pracują w sezonie zimowym za granicą? Poza sprawdzeniem agencji zatrudnienia, przez którą wyjeżdżasz, powinieneś zadbać również o dobre ubezpieczenie. Gdzie go szukać?


Co proponują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Na polskim rynku od wielu lat sprawnie działa co najmniej kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych. Dla ciebie, jako osoby zainteresowanej nabyciem ubezpieczenia, to bardzo dobra wiadomość – będzie w czym wybierać. Z drugiej jednak strony musisz liczyć się z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu na przeanalizowanie dostępnych ofert.

Jakimi ubezpieczeniami powinieneś się zainteresować, jako osoba chcąca wyjechać za granicę do pracy? Właściwe będzie ubezpieczenie turystyczne. To, czy będziesz musiał dokupić dodatkowe ubezpieczenie, zależy wyłącznie od zapisów znajdujących się w umowie. Zdarza się, że nie będziesz zmuszony nabywać dodatkowych produktów, bo ubezpieczenie turystyczne będzie gwarantowało bardzo szeroką ochronę.

W życiu układa się różnie i nie sposób przewidzieć tego, co nasz czeka. Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie zwłok z zagranicy do Polski? Przykładowo z Holandii jest to koszt ok. 2 tys. euro. Jeżeli dla twojej rodziny to bardzo duża kwota, to powinieneś pomyśleć również o zakupie ubezpieczenia, z którego możliwe będzie pokrycie takiego transportu w razie twojej śmierci.


Ile kosztuje leczenie za granicą?

Czy zdajesz sobie sprawę z kosztów, które będziesz musiał ponieść, jeżeli przytrafi ci się wypadek przy pracy? Niestety, wiele osób wyjeżdżających do pracy sezonowej świadomie rezygnuje z nabycia polisy twierdząc, że to dodatkowy czas. Tymczasem wysokość składki ubezpieczenia turystycznego nie jest wysoka. Za ok. 100 zł można zakupić polisę z szerokim zakresem ochrony. Koszty są zatem niewielkie, a dobre ubezpieczenie turystyczne może sprawić, że – w razie wypadku – w twojej kieszeni pozostaną setki tysięcy euro.

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje leczenie za granicą, to poznaj przykładowe kwoty:

  • leczenie ambulatoryjne w Niemczech wynosi od 40 do 50 euro w Niemczech, a w Norwegii ceny zaczynają się od 45 euro,
  • leczenie szpitalne w Niemczech w przypadku urazu mózgu to koszt rzędu ok. 20 tys. euro, a w Stanach Zjednoczonych za pomoc niezbędną przy podejrzeniu zawału serca zapłacisz ok. 55 tys. dolarów.

Powyższe kwoty powinny ci uzmysłowić, że podpisanie polisy turystycznej w Polsce po prostu się opłaca. Ponieważ ofert jest bardzo dużo, możesz wybrać ubezpieczenie, które zakresem ochrony spełnia twoje oczekiwania i nie nadwyręża przy tym twojego budżetu.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze

(brak komentarzy)
Redakcja Praca-zory.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.

PRACA W MIASTACH
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018